Головна » Статті » Загальна інформація про муузей

Інформація про приклади найбільш цікавого досвіду роботи музею

Інформація про приклади

найбільш цікавого досвіду роботи музею

Шаповалівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Сьогодні музей служить місцем проведення уроків історії, уроків пам’яті, екскурсій як для учнів школи , так і численних гостей та випускників школи. Матеріали експозицій використовуються для проведення тематичних бесід, уроків, для дослідницької діяльності в роботі гуртківців , для проведення круглих столів, конференцій , пізнавальних та тематичних екскурсій, дослідницьких проектів. Учні школи ведуть догляд за могилами загиблих визволителів села та жертв війни  та місцем поховання розстріляного єврейського населення нашого району в січні 1942  року. Постійно ведеться догляд за територією обеліску Слави в центрі села. Традиційно, щороку , в день визволення села , проводиться Лінійка пам’яті,  покладання квітів до меморіальної дошки загиблим односельчанам , а в День Перемоги біля обеліска встановлюється почесна вахта Пам’яті, школярі залучаються до  заходів , приурочених до Дня Перемоги, вітають ветеранів із святом.

Старшокласники та середня ланка учнів  задіяні в роботі по дослідженню періоду Голодомору 1932-33 років у нашому селі. Записано свідчення очевидців, опрацьовано краєзнавчий матеріал, через спеціальний запит отримані матеріали із обласного архівного фонду по даному періоду. Щороку учні проводять різнопланові тематичні заходи по вшануванню жертв Голодомору . Протягом останніх років учні беруть участь у поминальних панахидах по жертвах Голодомору в сільському Храмі та біля символічного Хреста , встановленого в знак вшанування померлих від голоду.

Протягом року неодноразово проводились операції «Обеліск», уроки мужності та патріотизму, відеоуроки до 70 річчя Перемоги, організовано виставки друкованих та інтернет-видань, матеріалів телепроекту «Хоробрі серця». В шкільному музеї з'явився новий стенд «Герої сьогодення» із фотографіями наших односельчан – учасників АТО.  Цікавим і яскравим дійством стало проведення 8 травня флеш-мобу до Дня пам’яті та миру. Вишикувавшись у символічну вісімку у парадних вишиванках, з букетами квітів учні тричі проскандували :«Слава Україні!, -Героям слава!», а потім утворили живий ланцюг пам’яті від школи до сільського обеліску Слави, передаючи один від одного квіти для покладання біля обеліску.

 Учні активно долучились до Всеукраїнської акції «Лист пораненому». Написані щирі і зворушливі  листи , малюнки та солодкі подарунки були відправлені до Харківського військового госпіталю. Згодом учні організували проведення єдиної «Хвилини гідності», під час якої, святково одягнені у національні вишиванки учні біля національного прапора, в один час із дочірніми школами , в єдиному патріотичному пориві виконали Гімн нашої держави.

 Велике враження на учнів школи справила зустріч із учасниками АТО – добровольцем Коваленком Романом Григоровичем та лейтенантом Збройних сил України Фесенком Арсеном Васильовичем. Численні питання, повага і захоплення в очах дітей, фото бійцям на згадку сподіваємось ще довго зігріватимуть душу нашим захисникам.

 Проведено урочисті заходи до річниці Революції гідності, та ярмарок солідарності. Усі виручені кошти     - 3335 грн., були спрямовані на підтримку бійців АТО : 3000 грн. відправлено на картку на лікування пораненого бійця, 335 грн. використано для формування посилки бійцям АТО Борзнянщини.

У День захисника, 14 жовтня, актив музею разом із радою старшокласників організували вітання  учасників АТО та їх сімей зі святом. Також  їх було запрошено на шкільне свято, де учні презентували свій музичний дарунок захисникам.

З ініціативи ради музею в школі проходить акція «Подаруй своє серце Надії». Учасники акції  ,через символічне сердечко, надіслали свої побажання Надії Савченко, а фото розмістили на своїх сторінках та сайті випускників школи.

20 листопада учні 8-11 класів переглянули відеопроект каналу ISTV  “Революція гідності» та вшанували пам’ять героїв «Небесної сотні». В цей же день проведено черговий ярмарок солідарності , на якому виручено 4 664 гривні , частина з яких використання для  новорічних посилок  для наших земляків-захисників , що сьогодні перебувають в зоні АТО.

 

 

 

Категорія: Загальна інформація про муузей | Додав: vladsheyin (04.05.2016)
Переглядів: 81 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar